Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL w zakresie zbiorowego zarządu prawami autorskimi pośredniczy między wydawcami, jako posiadaczami praw autorskim, a podmiotami zainteresowanymi możliwością korzystania z szerszego repertuaru na mocy jednej umowy i w oparciu o stawki tabeli wynagrodzeń z tytułu korzystania z publikacji periodycznych, zatwierdzoną przez Komisję Prawa Autorskiego 9 lipca 2013 r. (tabela pdf). Przedstawiamy poniżej propozycje współpracy adresowaną do wydawców oraz do podmiotów korzystających z praw do publikacji periodycznych.

 

Dla Wydawców stworzyliśmy dwa modele współpracy, doprasowane do potrzeb i oczekiwań środowiska:

1. Umowa o zbiorowe zarządzanie prawami, która poprzez powierzenie praw do wydawanych publikacji periodycznych do zbiorowego zarządu, umożliwia wydawcy uzyskiwanie dodatkowego dochodu z tytułu korzystania z tych publikacji periodycznych. Powierzenie ma charakter niewyłączny, co nie wpływa negatywnie na własne działania licencyjne wydawcy, a jedynie je uzupełnia. Powierzenie takie nie nakłada na Wydawcę żadnych dodatkowych opłat.

 

Dokumenty do pobrania:

 

Umowa_o_zbiorowe_zarządzania_prawami_SDiW_REPROPOL.DOCX

Umowa_o_zbiorowe_zarzadzanie_prawami_-_Zalacznik_1

Umowa_o_zbiorowe_zarzadzanie_prawami_-_Zalacznik_2

Umowa_o_zbiorowe_zarzadzanie_prawami -_ Zalacznik_3

Umowa_o_zbiorowe_zarządzanie_prawami_-_ Załącznik 4

 

2. Deklaracja członkowska Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL, która poprzez dołączenie do grona członków umożliwia wydawcy czynny udział w życiu Stowarzyszenia oraz bezpośredni wpływ na: sposób realizacji celów Stowarzyszenia, podejmowanie kroków prawnych w sprawach najbardziej aktualnych dla środowiska, reprezentowanie w kontaktach z organami państwa oraz UE interesów członków Stowarzyszenia, mających wpływ na kształt ram prawnych funkcjonowania prasy, nawiązywanie współpracy z zagraniczymi podmiotami.

 

Dokumenty do pobrania:

 

Deklaracja członkowska - członek zwykły (instytucjonalny)         

 

Deklaracja - członek_indywidualny_SDiW.pdf

 

Deklaracja członkowska - członek wspierający

 

 3. Umowa standardowa Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL z   kotrahentem:

Umowa_SDiW_Repropol_z_kontrahentem (2021)

Umowa_SDiW_Repropol_z_kontrahentem (2021) - Załącznik nr 1

Umowa_SDiW_Repropol_z_kontrahentem (2021) - Załącznik nr 2

Umowa_SDiW_Repropol_z_kontrahentem (2021) - Załącznik nr 3

Umowa_SDiW_Repropol_z_kontrahentem (2021) - Załącznik nr 4

Umowa_SDiW_Repropol_z_kontrahentem (2021) - Załącznik nr 5

 

Podmioty zainteresowane zawarciem umowy o korzystanie z publikacji periodycznych lub wstąpieniem do Stowarzyszenia prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 828 59 33.