Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL jest  organizacją założoną przez wydawców prasy i działającą na ich rzecz. Posiadamy zezwolenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie działalności w zakresie zbiorowego zarządzania prawami autorskimi oraz ochrony praw autorskich przysługujących wydawcom prasy.

 

Naszą misją jest umożliwienie użytkownikom materiałów prasowych zgodnego z prawem korzystania z tych materiałów, przy jednoczesnym zabezpieczeniu praw wydawców. W tym właśnie celu zajmujemy się udzielaniem użytkownikom licencji na korzystanie z publikacji periodycznych oraz części publikacji periodycznych mających samodzielne znaczenie.

 

Działając na rzecz wydawców prasy inkasujemy również przewidziane w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych  wynagrodzenia oraz dokonujemy ich podziału i wypłaty na rzecz wydawców prasy.

 

Materiały do pobrania:

 

Decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Statut z 29.11.2018, zarejestrowany w dniu 21.02.2019 - tekst jednolity

 

Regulamin obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia z 29.11.2018 roku

 

Regulamin_Repartycji.pdf

 

Zasady przygotowania i dokonania wypłat z tytułu opłat reprograficznych

 

USTAWA o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi

 

 

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych;

 

 

REPERTUAR stan na 31.12.2018