Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL jest  organizacją założoną przez wydawców prasy i działającą na ich rzecz. Posiadamy zezwolenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie działalności w zakresie zbiorowego zarządzania prawami autorskimi oraz ochrony praw autorskich przysługujących wydawcom prasy.

 

Naszą misją jest umożliwienie użytkownikom materiałów prasowych zgodnego z prawem korzystania z tych materiałów, przy jednoczesnym zabezpieczeniu praw wydawców. W tym właśnie celu zajmujemy się udzielaniem użytkownikom licencji na korzystanie z publikacji periodycznych oraz części publikacji periodycznych mających samodzielne znaczenie.

 

Działając na rzecz wydawców prasy inkasujemy również przewidziane w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych  wynagrodzenia oraz dokonujemy ich podziału i wypłaty na rzecz wydawców prasy.

 

Materiały do pobrania:

 

Decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statut z 24.05.2017, zarejestrowany 3.11.2017 - tekst jednolity

Regulamin obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia z 24.05.2017 roku 

 

 

Regulamin Rrepartycji z 29.06.2018 roku

Zasady przygotowania i dokonania wypłat z tytułu opłat reprograficznych

 

 

 

REPERTUAR stan na 21.12.2017 roku